Alternative Futures & Popular Protest, 2019: Draft Programme

Monday 15th April
??? - 1pm Registration in ???
1 - 2pm Arrival and buffet lunch in The Hub
2 - 3.30pm
  • Anne de Jong
  • Arun Frey
  • Ashjan Ajour
  • Noémi Shirin unkel
  • Barbara Wejnert
  • Joe White
  • Lewis Bassett
  • Moskvina Yuliya
  • Athanasios Tsakiris & Anna Koumantaraki
  • Jane McAlevey
  • Kate Alexander
  • Natalia Miranda
3.30 - 4pm Refreshments in The Hub
4 - 6pm A celebration of the life and work of Colin Barker
Tuesday 16th April
9 - 9.30am Arrival and refreshments in The Hub
9.30 - 11am
  • Ayse Sargin
  • Eugene Nulman
  • Mike Tyldesley
  • James Simmons
  • Sophie Petzelberger
  • Suryamayi Clarence-Smith
  • Arianne Giorgi
  • Claire Jin Deschner
  • Cristiana Olcese
  • Sabrina Zajak 
  • Bartosz Ślosarski
  • Kenneth (Andy) Andrews
  • Paul Routledge
  • Pete Lampard
11 - 11.30am Refreshments in The Hub
11.30am - 1pm
  • Antje Daniel
  • Basak Tanulku
  • Chanhyo Jeong
  • Diego Pessoa Santos & Christian Scholl
  • Luke Yates
  • Madelaine Moore
  • Paul Lewis, David Bailey & Saori Shibata
  • Pavlos Papadopoulos
  • Begum Zorlu
  • Feyzi Ismail
  • Mike O'Donnell
  • Olga Zelinska
  • Hector Rios
  • Josh Bunting
  • Paul V. Khiatani
  • Zheng Zhou
1 - 2pm Hot lunch in the Mumford Restaurant
2 - 3.30pm
  • John Charlton
  • Laurence Cox
  • Neil Ketchley
  • Thomas Brodahl
  • Clark Randall & Mihir Sharma
  • David Ralph
  • Elizabeth Whelehan
  • Meghan Tinsley
  • Maria Langa
  • Niccolò Bertuzzi
  • Peter Somerville
  • Will Jackson
  • Emily Westwell
  • John Haworth
  • Sara Fromm
  • Simin Fadaee
3.30 - 4pm Refreshments in The Hub
4 - 6pm
  • Bruno Frère
  • Dan Friedman
  • Jeff Goodwin
  • Peter Funke
  • Ahmed Saleh
  • Dina El-Sharnouby
  • Jann Boeddeling
  • John Chalcraft
  • Rima Majed & Mona Khneisser
  • Birgan Gokmenoglu
  • Gareth Dale
  • Japhy Wilson
  • Paul-Francois.Tremlett
  • Yun Tong Tang
 
Wednesday 17th April
9 - 9.30am Arrival and refreshments in The Hub
9.30 - 11am
  • Aylwyn Walsh
  • Geoffrey Pleyers
  • Kai Heidemann
  • Samuel Udogbo
  • Bernd Bonfert
  • Dina Falten
  • Jane Duncan
  • Philip K. Creswell
  • Ben Trott
  • Ibalu Alba Dwan
  • Jacob Boult
  • Lea Rzadtki
11 - 11.30am Refreshments in The Hub
11.30am - 1pm
  • Gokce Tuncel 
  • Máté Szabó
  • Muzaffer Kaya
  • Özge Derman
  • Sustarum Thammaboosadee
  • Anna Krausova
  • Graeme Hayes
  • Kevin Gillan
  • Matteo Tiratelli
 
1 - 2pm Hot lunch in the Mumford Restaurant; Farewells
2 - 4pm AFPP Business Meeting (planning for 2020)